SDA-Opava

Spolek Dobrovolných již Abstinentů

Přihlásit se Registrovat

Přihlásit se ke svému účtu

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatuj si mě

Vytvořit účet

Pole označená (*) jsou povinná.
Jméno a příjmení *
Uživatelské jméno *
Heslo *
Ověření hesla *
Email *
Ověření Emailu *
Ověřovací kód *

Něco navíc

11. návrat do běžného života po léčbě

V pátek 6.11.2015 proběhl listopadový klub abstinujících alkoholiků v rámci Psychiatrické nemocnice Opava. Klub proběhl za velmi dobré účasti, kdy ho navštívilo nejméně 75 účastníků. Kulturní dům Psychiatrické nemocnice v Opavě se rekonstruuje, proto proběhl tentokrát v prostorách místností 18D určených pro psychoterapii tzv. Mandaly. Prostory jsou o hodně menší, ale ukázaly se jako dostačující. Nevýhodou je větší stísněnost a omezenější pohyb, ale zase umožňují osobnější diskuzi.

Na programu bylo plánované téma "Návrat do běžného života po léčbě". Diskuze v nových prostorách byla příjemná, protože menší prostor neklade tak velké nároky na hlasitost sdělení. Diskuze se rozběhla snadno a nesla se zejména v duchu zkušeností s dlouhodobou abstinencí. Nejdéle abstinující účastník listopadového klubu měl za sebou 19 let abstinence, krátce se podělil o své zkušenosti a podnítil diskuzi. V listopadu také na nás, na stanici 18D, dýchla historie, kdy na besedu s pacienty přijel pán, který prošel léčbou v Opavě, resp. v H. Holčovicích a abstinuje 35 let. Pravděpodobně se ho pokusíme oslovit s nabídkou někdy navštívit náš klub.

Prosincový (Vánoční) klub opět proběhne v prostorách "Mandaly" v budově 18 Psychiatrické nemocnice v Opavě (jiné alternativní prostory, které se nabízejí, mají různá omezení a nevýhody). Za celý terapeutický tým Vás srdečně zvu a přeji hezký zbytek listopadu pozdního podzimu.

ABSTINENCI ZDAR

Daniel Trubka

Přidat komentář
Anti-spam: je třeba splnit zadání

Vltava 2019

Tak jako již každoročně se vydáváme i letos na několikadenní plavbu na lodích. Letos pro velký úspěch opakujeme plavbu po Vltavě.

Termín letošní plavby je 
sraz: st. 21.8. (někteří již od po.19.8.)
vyplutí: čt. 22.8.
odevzdávání lodí: so. 24.8.
Odjezd domů: ne. 25.8.

Přidat se může každý. Pojeďte s námi.